A kerékpár kötelező és ajánlott tartozékai

Kötelező tartozékok:

1. Első lámpa (fehér vagy borostyánsárga folyamatos vagy villogó fényű, 150 m-ről látható)

2. Hátsó lámpa (piros folyamatos vagy villogó fényű, 150 m-ről látható)

3. Két külön működtethető fékberendezés (első-hátsó esős időben is hatásosnak kell lennie)

4. Első (fehér), hátsó (piros) fényvisszaverő prizma

5. Hangjelző berendezés, mely nem kell, hogy csengő legyen, de csengő hangjának kell lennie.

6. Küllőprizma az legalább az első keréken (legalább kettő, amelynek mindkét oldala fényvisszaverős) vagy reflexcsíkos gumiköpeny (ENSZ - EGB 88. sz. előírásnak megfelelő)

7. Láthatósági mellény vagy ruházat (éjszaka és korlátozott látási viszonyok között lakott területen kivül)

A kerékpár kötelező és ajánlott felszerelései

Ajánlott tartozékok:

A) Küllőprizma a hátsó keréken is

B) Pedálprizma

C) Visszapillantó tükör

D) Szélességjelző (prizmával)

E) Kerékpáros sisak (lakott területen kívül több, mint 40 km/h sebesség esetén kötelező)

Valamint nagyon ajánlott a kilométeróra használata, mivel a kerékpáros közlekedében 5 féle (10-50 km/h) sebességhatár van előírva!

Iskolák részére:

A körzetemben lévő általános és középiskolákban igény esetén szivesen tartok szabályismertető és balesetmegelőző és elemző előadásokat, valamint közlekedési vetélkedők szervezését is vállalom. Az elérhetőség menüpontban megtalálható a kapcsolatfelvétel módja. Érdeklődésüket előre is köszönöm!