A sikeres forgalmi vizsga utáni teendők:

Vezetői engedély kiadása:

KAV Tolna Vármegyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály - Szekszárd, Kiskorzó tér 3. - a sikeres forgalmi vizsgát követően (max. 1 munkanapot követően) elektronikus igazolást küld a kormányablaknak - ahol a tanulónak igazolnia kell az elsősegélynyújtási végzettségét: közúti elsősegélynyújtó vizsga meglétét (eü_kártya) vagy az az alóli felmentést (iskolai bizonyítvány/oklevél/diploma), amelyet a tanuló a vizsga utáni első munkanaptól kereshet fel, ahol elindítják a vezetői engedélyt iránti eljárást, amelyhez a személyi igazolvány, lakcímkártya, vezetői engedély (ha van) és az orvosi alkalmasság igazolása szükséges (I. fokú orvosi alkalmassági vélemény).

A vezetői engedély iránti kérelem beadásakor kapott kapott A/4-es fényképes adatlap a kézhezvételtől a vezetői engedély megérkezéséig (legfeljebb 30 napig) már vezetésre jogosít.

Az első vezetői engedély kiállítása illetékmentes.